Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-Eylül-2010, 23:02   #12 (permalink)
pardus
Süper Moderatör

pardus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleri: 183
77 mesajına 1.140 kere teşekkür edildi.

GUNBAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Geo Hocam; kitap bir araçtır. Önemli olan Coğrafya Programının kazanımlarıdır. Bu kazanımları vermek için ille de ders kitaplarından yararlanmak gerekmiyor. Ders kitaplarının yetersiz olmasını programa bağlamamak gerekiyor. Yakında program kazanımlarına bağlı bir sürü ttkb. onaylı kitaplar çıkar. O zaman olayı daha iyi anlarız diye düşünüyorum.
evet hocam görüşünüze katılıyorum kitap bir araçtır önemli olan kazanım ancak 2009 öss ve 2010 ygs-lys sorularında kitapla bire bir örtüşen sorular var ( örneğin Japonyanın nüfus grafiği ya da 2009 da ki tarım sorusu 2 tane) dolayısıyla kitaptan bağımsız da ders işlemek olmuyo kitabın eksiklerini saysak bitmez ama kitaptan vazgeçmek te olmuyo bence tümü için söylemiyorum ama bazı etkinlikler güzel ve faydalı ancak derste öğrenci ile yapılırsa oluyor öğrrencilerin tek başına hiç bir açıklayıcı bilgi olmadan yapması zor
ayrıca kazanımların sırasını öğretmen istediği gibi değiştirebilir ki ben bu yıl 11 lerde küresel ısınma konusunu öne aldım 1 hafta hocamın dediği gibi izohipsler konusunu haritayla birlikte öne alarak verebilir bence bi sakınca yok
pardus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla